Spółdzielnia Mieszkaniowa „MIŁA” położona jest w jednej z najbardziej dynamicznie zmieniających się dzielnic Warszawy – Woli, której przemysłowa zabudowa z dnia na dzień przeobraża się w centrum biznesu, handlu i usług. Dzielnica Wola, która swój początek wzięła w drugiej połowie XIII wieku od wsi „Wielka Wola Warszawska”, od początku swojego istnienia była miejscem nieprzeciętnym i szalenie ważnym z historycznego punktu widzenia. To tu przez dziesięć kolejnych elekcji, począwszy od koronacji Stefana Batorego w 1576 roku, po elekcję Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1764 roku, dokonywano wyboru władców Polski. Tu również powstała jedna z najpiękniejszych nekropolii – Powązki. W okresie międzywojennym na terenie dzielnicy Wola bardzo prężnie funkcjonowało ponad 800 zakładów zatrudniających przeszło 45 tysięcy pracowników. Jak grzyby po deszczu wyrastały nowe osiedla chętnie zamieszkiwane przez kolejne rodziny. Karty historii dzielnicy Wola, tak samo jak innych starych dzielnic stolicy, zroszone są krwią żołnierzy i cywilów, którzy w obronie jej granic oddali życie. Wystarczy wspomnieć wrzesień 1939 roku, Powstanie w Getcie Warszawskim czy Powstanie Warszawskie i mroczne dni 5-7 sierpnia 1944 roku kiedy to hitlerowcy w akcie zemsty zabili kilkadziesiąt bezbronnych kobiet, dzieci i starców. Na szczęście świat się zmienia, a historia pozostaje jedynie w naszej pamięci, pielęgnowana i przekazywana kolejnym pokoleniom.

       Dzisiejsza dzielnica Wola to wspaniałe miejsce do zamieszkania. W licznych parkach i na zielonych skwerach, pełnych placów zabaw urzędują najmłodsi, w eleganckich centrach handlowych takich jak Klif czy Arkadia bawią dorośli, a intensywnie rozwijające się życie kulturalne toczy się w najlepsze w murach muzeów, galerii i teatrów. Z tym większą radością cieszymy się, że nasza Spółdzielnia zlokalizowana jest w tak wspaniałym i wyjątkowym miejscu, oddalonym od centrum Warszawy o przysłowiowe pięć minut.

       Spółdzielnia Mieszkaniowa „MIŁA” powstała w 1992 r. z podziału byłej Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Starówka”. Spółdzielnia Mieszkaniowa „MIŁA” może pochwalić się posiadaniem w swych zasobach aż 33 budynków mieszkalnych, 47 lokali użytkowych, 12 ciągów garażowych i 2759 lokali mieszkalnych. Co ważne Spółdzielnia nasza posiada uregulowany tytuł prawny aż do 63.844,15m². W naszej Spółdzielni zróżnicowanej pod względem architektonicznym i bogato otoczonej zielonymi enklawami nie brakuje sklepów, przedszkoli oraz szkół, a dobrze rozwinięty węzeł komunikacyjny pozwala na szybkie przemieszczanie się w najbardziej odległe rejony stolicy.

     Doskonałe miejsce do zamieszkania? Bez dwóch zdań, tak! Wszystkich tych, którzy jeszcze szukają swojego miejsca w Warszawie serdecznie do nas zapraszamy.