a1k/ 15 października, 2018

O tym, że w Dzielnicy Wola obowiązuje nowy system segregacji śmieci informowaliśmy na początku sierpnia 2014 r.

Przypominamy jednak, że śmieci należy segregować do trzech pojemników :
Do Pojemnika Czerwonego wrzucamy: gazety, książki, katalogi, zeszyty, prospekty, papierowe torby i worki, papier (szkolny, biurowy), kartony i tekturę oraz zrobione z nich opakowania, kartony i tekturę pokrytą folią aluminiową (np. opakowania po mleku, napojach), tworzywo sztuczne np. plastik, metal, puste i zgniecione butelki plastikowe po napojach, rysunki akwarelowe, rysunki kredkami, zużyte długopisy, złamane linijki, paski skórzane, puste butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, plastikowe opakowania po żywności (np. po jogurtach, serkach, kefirach, margarynach), folie i torebki z tworzyw sztucznych, puszki po napojach, konserwach, drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych ( np. zabawki, stare nożyczki, kapsle).
Do Pojemnika Zielonego wrzucamy: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, szklane butelki po sokach, szklane opakowania po kosmetykach.
Do Pojemnika Czarnego wrzucamy wszystko to czego nie możemy wrzucić do pojemników czerwonego i zielonego: zabrudzone opakowania plastikowe, porcelanę, talerze, zabawki, opakowania po dezodorantach, styropian opakowaniowy, gumę, popiół węglowy, pampersy, artykuły higieniczne (patyczki higieniczne, wata itd.), potłuczone szyby, śmieci uliczne.

Jednocześnie przypominamy, że wnoszone przez Państwa opłaty za wywóz śmieci nie obejmują odbioru następujących frakcji odpadów:
1. Gruzu, betonu i innych odpadów poremontowych np.: glazury, terakoty, urządzeń sanitarnych, opakowań po farbach, klejach, zaprawach, stolarki okiennej itd.
2. Zużytego sprzętu AGD i RTV (np. pralek, lodówek, telewizorów, radia, zmywarek, kuchni, suszarek, mikserów) oraz komputerów, monitorów i innych elektrośmieci.

Odpady poremontowe należy wywozić we własnym zakresie czyli zamówić na swój koszt kontener lub zlecić firmie przeprowadzającej remont.

Za wyrzucenie do śmietnika zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego lub pozostawienie ich na posesji grozi kara grzywny do 5.000 złotych.

Bezpłatny odbiór dużych elektrośmieci z domu należy zgłaszać po numer telefonu 22 223 33 00 lub przynieść we własnym zakresie
 do najbliższego punktu zbierania elektrośmieci funkcjonującego w każdą sobotę od 10:00 do 14:00 w zatoce parkingowej przy ul. Dzielnej róg Smoczej naprzeciwko ul. Dzielnej 13.